پست کردن تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

پست کردن: تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی فاصله ناطق نوری با هاشمی زیاد است / معین

«من کسی را در حدی که بتواند جای مرحوم آقای هاشمی را پر کند نمی‌یابم. فاصله‌ها زیاد هست. آقای هاشمی رفسنجانی از نظر سوابق مبارزات سیاسی قبل از انقلاب و نیز هوش س

فاصله ناطق نوری با هاشمی زیاد است / معین

معین: فاصله ناطق نوری با هاشمی زیاد است

عبارات مهم : سیاسی

«من کسی را در حدی که بتواند جای مرحوم آقای هاشمی را پر کند نمی یابم. فاصله ها زیاد هست. آقای هاشمی رفسنجانی از نظر سوابق مبارزات سیاسی قبل از انقلاب و نیز هوش سیاسی و مسئولیت های خطیر بعد از انقلاب شخصیتی استثنائی و ممتاز بودند.»

به گزارش نامه نیوز ؛ «همه چیز بستگی به شرایط وقت انتخابات دارد.» این ترجیع بند حرف های همه فعالان سیاسی اصلاح طلب و اصولگراست. آنها از غیر قابل آینده نگری بودن فضای سیاسی کشور عزیزمان ایران و تصمیماتی که در بازه های زمانی کوتاه مدت گرفته می شود، می گویند و از همین رو نمی خواهند قضاوت زودهنگام یا آینده نگری کنند.

فاصله ناطق نوری با هاشمی زیاد است / معین

مصطفی معین، فعال سیاسی اصلاح طلب که تجربه کاندیداتوری ریاست جمهوری را نیز دارد، از جمله همین افراد هست. او اعتقاد است که اصلاح طلبان پیروز میدان انتخابات خواهند بود اگر نظارت ها فضا را نابرابر نکند. معین از بابت اصولگرایان چندان نگرانی ندارد و آنان را رقیب قدری نمی داند. حتی گمانه فعال تر شدن ناطق نوری و پر کردن جای مرحوم آیت الله هاشمی را نیز قبول ندارد.

گزیده گفت وگوی نامه نیوز با این صورت اصلاح طلب را در ادامه می خوانید:

«من کسی را در حدی که بتواند جای مرحوم آقای هاشمی را پر کند نمی‌یابم. فاصله‌ها زیاد هست. آقای هاشمی رفسنجانی از نظر سوابق مبارزات سیاسی قبل از انقلاب و نیز هوش س

– اشخاص سیاسی جریان اطلاح طلب اعتقاد هستند که اگر شرایط عادلانه و وقت های برابر در انتخابات وجود داشته باشد، حتما گزینه های خود را معرفی خواهند کرد.

– من نگاه و امیدم زیاد به سمت نسل سوم و چهارم جامعه هست. البته نسل اول و دوم هنوز صحنه گردان امور کشورند.

– فکر می کنم که تا انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ گزینه های متعددی خواهیم داشت. یکی از شاخص ترین آنها می تواند آقای جهانگیری باشد ولی این طور نیست که نامزدها فقط به او محدود شود و گزینه های دیگری وجود نداشته باشد.

فاصله ناطق نوری با هاشمی زیاد است / معین

– این که نگاه و عمل ما استراتژیک باشد، فقط یک شعار هست. این شعارها باید به استراتژی تبدیل و تدوین شود. مسئول تدوین آن نیز یک فرد خاص نیست. باید با خرد جمعی و در یک فرآیند دموکراتیک بحث و تبادل نظر نمود؛ شرایط را تحلیل کرد؛ اهداف را در نظر گرفت و سپس راهبردهای عبور از وضع موجود به وضع مطلوب را یافت.

– من آقای علی لاریجانی را یک رجل سیاسی باهوش می دانم لیکن از دیرباز در موقعیت های متفاوت کم و بیش شاهد عملکرد او بوده ام. از طرف دیگر فکر هم می کنم نوع نظر های او به تدریج نسبت به گذشته مقداری تعدیل شده است است.

«من کسی را در حدی که بتواند جای مرحوم آقای هاشمی را پر کند نمی‌یابم. فاصله‌ها زیاد هست. آقای هاشمی رفسنجانی از نظر سوابق مبارزات سیاسی قبل از انقلاب و نیز هوش س

– در شرایط فعلی نه خود لاریجانی ادعای نامزدی از سوی اصلاح طلبان دارد و نه اصلاح طلبان او را به عنوان یک گزینه اصلاح طلب قبول دارند ولی در شرایط خاص ممکن است این نزدیکی ها زیاد شود. برعکس نیز می تواند باشد و تا زمانی باقی مانده تا انتخابات بعدی فاصله ها زیاد شود.

– تنها تنگنای ما درست نبودن ساختار انتخابات، قانون انتخابات و نحوه اجرای آن هست. نظارت استصوابی که به جای عدالت بر اساس معیار خودی و غیر خودی عمل می کند، مسئله مهم هست. اگر این مسئله نباشد، مطمئن باشید که در هر شرایطی اصلاح طلبان موفق خواهند بود لیکن ظرفیت ها و منابع انسانی این جریان به قدری گسترده و متنوع است که می تواند گزینه های خوبی را به مردم معرفی کند.

فاصله ناطق نوری با هاشمی زیاد است / معین

– اصولگرایانی که اصیل هستند و قبلا نیز اصالت خود را در عملکردشان در پرسشها خطیر نشان داده اند، به نظر من متعادل تر هم شده است اند و به سمت همگرایی زیاد می روند.

– در هر دو جناح ما هم عنصرهای اصیل و واقعی داریم، هم عنصرهای بدلی و قلابی!

– به خاطر وجود نداشتن وقت های برابر و اعمال محدودیت هاست که من قبل از این که جناح اصولگرا را مخصوصا با اوضاع فعلی اش رقیب مهم جریان اصلاحات بدانم، بعضی نهادها را رقیب مهم می دانم.

– اگر آنها (اصلاح طلبان) بر اساس معیارهای درست و اخلاقی حرکت کنند، در صورت ائتلاف اصولگراها و اعتدال گراها باز هم حرف اول را اصلاح طلبی خواهد زد.

– (ناطق نوری می تواند جای مرحوم آیت الله هاشمی را در فضای سیاسی کشور عزیزمان ایران پر کند؟) من کسی را در حدی که بتواند جای مرحوم آقای هاشمی را پر کند نمی یابم. فاصله ها زیاد هست. آقای هاشمی رفسنجانی از نظر سوابق مبارزات سیاسی قبل از انقلاب و نیز هوش سیاسی و مسئولیت های خطیر بعد از انقلاب شخصیتی استثنائی و ممتاز بودند.»

واژه های کلیدی: سیاسی | انقلاب | انتخابات | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | هاشمی رفسنجانی | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs