پست کردن تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

پست کردن: تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز بازار خودرو خودروهای شخصی مشمول مالیات تازه نمی‌شوند

یک کارشناس صنعت ماشین گفت: بخشنامه تازه شرکت امور مالیاتی در زمینه مشمول مالیات شدن افرادی که بیش از یک ماشین دارند مربوط به خودروهای تجاری بوده و مشمول بر خودر

خودروهای شخصی مشمول مالیات تازه نمی‌شوند

خودروهای شخصی مشمول مالیات تازه نمی شوند

عبارات مهم : خودرو

یک کارشناس صنعت ماشین گفت: بخشنامه تازه شرکت امور مالیاتی در زمینه مشمول مالیات شدن افرادی که بیش از یک ماشین دارند مربوط به خودروهای تجاری بوده و مشمول بر خودروهای شخصی نمی شود.

فربد زاوه در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: طبق بخشنامه جدید، صاحبان خودروهای تجاری اعم از باری، مسافری، ماشین آلات صنعتی و راهسازی در صورت مالکیت بیش از یک خودرو، مشمول پرداخت مالیات ثابت مشاغل به ازای خودروی دوم و زیاد هستند.

خودروهای شخصی مشمول مالیات تازه نمی‌شوند

وی ادامه داد: این بخشنامه تنها مشمول بر خودروهای باری و مسافری همچون تاکسی، وانت، اتوبوس، کامیون و همچنین ماشین آلات راهسازی و صنعتی همچون بیل مکانیکی شده است و مشمول بر خودروهای شخصی نمی شود.

اخیرا شرکت امور مالیاتی در بخشنامه جدیدی در عنوان تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۵ صاحبان مشاغل خودرویی در اجرای تبصره ماده ۱۰۰ اصلاحی مصوب ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۴ قانون مالیات های مستقیم اعلام کرد:” بنا به اختیار حاصل از تبصره ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم مصوب ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۴ مالیات عملکرد ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۴ صاحبان وسایط نقلیه مسافری، باری، ماشین آلات راهسازی و صنعتی مطابق جداول پیوست است”.

واژه های کلیدی: خودرو | ماشین | مالیات | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs